Aktualności

Grzywnowicz & Węgiel ready-to-wear jesień 2009

obrazek 1 - Grzywnowicz & Węgiel ready-to-wear jesień 2009

obrazek 2 - Grzywnowicz & Węgiel ready-to-wear jesień 2009

Kolekcja "Phantas Magoria", która wygrała tegoroczny konkurs dla młodych projektantów Złota Nitka, inspirowana była muzyką "Republiki". Więcej na temat tej ciekawej inspiracji usłyszycie w wywiadzie z młodymi projektantkami - Małgorzatą Grzywnowicz i Małgorzatą Węgiel.

"Phantas Magoria" została stworzona dla osób poszukujących impulsu, który pozwoli wytopić się z szarej bezkształtnej masy i podkreśli indywidualna osobowość. Kolekcja ma za zadanie wydobyć z nas to, co tak długo skrywane, z obawy przed brakiem akceptacji - mówią twórczynie.

Kolekcja skierowana jest do mężczyzn i kobiet w wieku 20-35 lat. Znajdziemy w niej ubrania codzienne dla osób mających dosyć monotonii, nudy i powtarzających się schematów, nie bojących się wyrazić swojego zdania, pragnących zaznaczyć swą obecność, zostać zauważeni. Wśród amatorów właśnie tej kolekcji znajdziemy osobę uczącą się, studenta ale również osobę aktywną zawodowo. Styl proponowany przez Grzywnowicz i Węgiel to połączenie prostoty kroju, eksplozji kolorów i deseni, swobody noszenia i niepodważalnej oryginalności. To styl dla kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć złoty środek między ubraniem ekstrawaganckim, a strojem codziennym i wygodnym.

Kolekcja inspirowana muzyką zespołu "Republiki" została stworzona na podstawie różnorodnych emocji, które zostały odzwierciedlone nie przez dosłowne odwzorowanie ale pojedyncze, subtelne elementy - tłumaczą projektantki. W kolekcji występują materiały lekkie i zwiewne na przemian z ciężkimi i masywnymi. Przemyślane wykończenia, wykonane są z dermy, dodatki w kolorze miedzi. Proponowana długość dla kobiet to mini, dla mężczyzn do połowy łydki. Występują liczne cięcia zaznaczone kontrastową lamówką, zakładki, ściągacze oraz oryginalne kieszenie. Nieodłącznym elementem są rękawiczki dopełniające strój kobiecy oraz muszki dla panów. Uwagę przyciągają również ozdobne guziki oraz nitowane poszczególne elementy. Asortyment dla kobiet opiera się na zwiewnych bluzkach, krótkich kurteczkach, spódniczkach minii oraz getrach.

Oferta dla mężczyzn opiera się na różnorodnych "przykrótkawych" spodniach, golfach oraz koszulach . Jako okrycie wierzchnie polecane są króciutkie kurteczki z przymarszczonymi rękawami. Dodatkiem są duże torby oraz szelki zakładane na klatkę piersiową. W kolekcji wykorzystano kolory ciepłe i zimne, jasne i ciemne. Materiały wykorzystane w kolekcji to przewaga kolorowych derm.

fot: Piotr Szewczyk

SU01.07.2009 09:43

http://flashfashion.pl/galerie/grzy...

Adam W.

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku