Aktualności

Chanel prêt-à-porter jesień 2009

obrazek 1 - Chanel prêt-à-porter jesień 2009

obrazek 2 - Chanel prêt-à-porter jesień 2009

Gdy nie udawało mu się zawiązać krawata za pierwszym razem - wyrzucał go. Zalecał czyszczenie butów szampanem, przed wyjściem nierzadko ubierał się przez pięć godzin, do tego codziennie mył zęby, golił się i szorował w wannie. To właśnie George "Belle" Brummelle - jeden z najsłynniejszych brytyjskich dandysów, modowy autorytet hrabiów, baronów i książąt z przełomu XVIII i XIX wieku, był inspiracją dla Karla Lagerfelda przy tworzeniu kolekcji pret-a-porter na jesień 2009 dla Chanel.

W kinach właśnie pojawiła się biografia walczącej o prawa kobiety Coco Chanel (zobacz zwiastun), tymczasem w 2009 roku Lagerfeld kreuje nową kobiecość inspirując się dżentelmenem z przedwiktoriańskiej Anglii, w której najmniejsze odstępstwo od konwenansów budził zgorszenie i powodowało społeczne wykluczenie. Dzielna Coco albo przewraca się w grobie, albo z aprobatą i pobłażliwym uśmiechem matki-kreatorki podziwia swawole współczesnego Paryża – sami oceńcie.

Kolekcja "Belle Brummelle", tradycyjnie dla Chanel jest szykowna i wyrafinowana – nawet jeśli pojawiają się w niej tak "niepoważne" kolory jak baby pink czy pastelowa, jadeitowa zieleń.
Jak zwykle znajdziemy tu zachwycające minimalistyczne kostiumy i legendarne ze swojego genialnego kroju spódniczki, czerń i biel. Co poza tym? Jakie są najbardziej charakterystyczne elementy kolekcji jesiennej Chanel?

- brak dekoltów – skrojone pod szyję kostiumy, koszule ze stójkami, żabotami, golfy, kokardy

- jadeitowa zieleń (także na paznokciach! - po lewej), duża jadeitowa biżuteria

- pudrowy, bardzo jasny róż na grubych zimowych tkaninach

- kontrastowe połączenie czerni z wymienionymi wyżej kolorami bez półtonów i półcieni

- dużo mięsistych dzianin

- dzianinowe, brummellowskie kapelusze.

W pokazie wzięły udział dwie Polki: Anja Rubik, z którą w czerwcu rozmawialiśmy na temat zawodu modelki (zobacz video) oraz Anna Jagodzińska (po prawej).

Galeria najbardziej charakterystycznych modeli z kolekcji pret-a-porter Chanel jesień 2009 tutaj.

Helena Trist

zdjęcia: Style.com, Chanel.com29.06.2009 08:51

http://flashfashion.pl/kolekcje/cha...

Adam W.

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku