Aktualności

Farina Rosa – zgodnie z trendami

obrazek 1 - Farina Rosa – zgodnie z trendami

obrazek 2 - Farina Rosa – zgodnie z trendami

Na salonach dominują już kolekcje jesienno-zimowe, ale niektóre modele wiosenno-letnie warto sobie przypomnieć. Tak jest w przypadku dostępnej w Polsce włoskiej firmy Farina Rosa.

Podobnie jak w wielu kolekcjach renomowanych firm i domów mody dominujący trend to połączenie świata natury i technologii, będący miszanką stylu etno i miejskiego. Zdecydowanie panują brązy i zielenie, które najczęściej łączone są z chłodną szarością. Powróciły również kolory ziemi i betonu. Dominują miękkie i miłe w dotyku tkaniny, typowo letnie materiały tj: len, bawełna, wiskoza, jedwab. Pojawiają się różne odcienie metaliczne, futurystyczne srebro, złoto, platyna, mosiądz. Rudości łączymy z żelazem i beżem.

Drugi nurt, który widzimy w kolekcji Farina Rosa to sportowa elegancja. Po eleganckim minimaliźmie pora na niezobowiązujący szyk. Chodzi w nim przede wszystkim o wygodę. Niemal wszystkie najmodniejsze części garderoby są znów luźne i wyjątkowo praktyczne. Jednym zdaniem: powrót do lat 80. Ale raczej trudno to odebrać jako regres. Raczej jako inspirację.

Kolejnym nurtem jest tzw. romantyczny. Czyli wszechobecne w sezonie wiosenno-letnim wzory kwiatowe. Tym razem, są one nie tylko w postaci dużych nadruków, ale także aplikacji, najczęściej w kolorach pastelowych lub po prostu białych. Sztucznymi ozdobami, wykonanymi przede wszystkim z szyfonu lub z plastiku, zazwyczaj wypełnia się dekolty (fot. z lewej), a także ozdabia sukienki i bluzki.

Ostatni z nurtów tej kolekcji, potocznie nazwany został akademickim. Kolor dominujący to biel i ecru, w połączeniu z granatem i czerwienią. Granat był przez wiele sezonów kolorem dopełniającym w kolekcjach letnich, obowiązkowo występował w stylu marynistycznym. Dobrymi połączeniami kolorów są również zestawienia pomarańczowego z gołębim szarym i lazurowym błękitem, srebrnej peonii z granatem i szarym fioletowo-winogronowym.

Trzeba przyznać, że kolekcja trzyma poziom i już jesteśmy ciekawi, co zaprezentuje na następny sezon. Zobacz galerię kolekcji. (kl)26.05.2009 12:31

http://flashfashion.pl/galerie/fari...

Adam W.

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku