Aktualności

Abstraction Fashion Art Krajewscy'/SS 2017.

obrazek 1 - Abstraction Fashion Art Krajewscy'/SS 2017.

obrazek 2 - Abstraction Fashion Art Krajewscy'/SS 2017.

125.900 zł!!! Tyle pieniędzy udało się zebrać podczas Wielkiej Polsko – Francuskiej Gali Charytatywnej, która odbyła się w Hotelu Mercure Gdynia. Pieniądze trafią na konto Hospicjum Dziecięcego Bursztynowa Przystań w Gdyni. Podczas wydarzenia po raz pierwszy została wręczona nagroda BRYŁA BURSZTYNU ufundowana i zaprojektowana przez Wojciecha Kalandyka z firmy Art7. Nagrodę profesorowi dr. hab. Tomaszowi Trojanowskiemu – lekarzowi, wybitnemu neurochirurgowi z Lublina - w podziękowaniu za powołanie, pasję i niestrudzone oddanie ludziom cierpiącym, wręczyła Krystyna Przybylska - mama zmarłej aktorki śp. Ani Przybylskiej wraz z Anną Maruszeczko – red. naczelną magazynu Uroda Życia.

Przygotowania do Gali trwały pół roku. Wszyscy zaangażowani podarowali swój czas, który jest chyba dziś najcenniejszy, talent, umiejętności i zasoby... dzięki temu ta wspólna praca była niezwykłą przygodą. Zaczęło się nieśmiało, od pomysłu konsula honorowego Francji w woj. pomorskim Alaina Mompert i Grażyny Mompert i zaproszenia do tego projektu Anny i Mariusza Białek, od lat wspierających akcje charytatywne głownie na rzecz gdyńskiego hospicjum. W gościnnych, eleganckich i niezwykłych tego wieczoru progach Hotelu Mercure Gdynia Centrum, galę poprowadzili Grażyna Dzięgielewska – Kocken, producentka telewizji francuskiej TF1 oraz Igor Michalski, dyrektor Teatru Muzycznego w Gdyni.

Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili wyjątkowi goście honorowi: Ambasador Wielkiego Księstwa Luksemburga Conrad Bruch, I radca w Ambasadzie Francji Sylvain Guiaugue, Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, Erick Salwa, prezes Związku Francuzów za Granicą, Guillaume de Colonges, prezes Carrefour, mecenas Tomasz Kopoczyński, konsul honorowy Wielkiego Księstwa Luksemburga i Anna Maruszeczko.

Spotkanie zaczął występem Piotr Krajewski - na żywo wykonał dwa obrazy: portret Edith Piaf oraz abstrakcję, co sam podkreślił, będącą przykładem taszyzmu (na późniejszej licytacji kupiona została za 5 tyś. zł). Modelki z agencji Malva Models zaprezentowały kolekcję kreacji wieczorowych Abstraction Fashion Art Krajewscy projektantów mody Ewy i Piotra Krajewskich oraz wspaniałą biżuterię marki Anja Coraletti – marki stworzonej przez Annę Stankiewicz - Ostaszewską, a wszystko przy akompaniamencie znakomitego pianisty Artura Sychowskiego. Za makijaż i stylizację odpowiadała Katarzyna Mątewskia i jej zespół z Pomorskiego Studium Sztuk Wizualnych.

Niezwykłe menu przygotował zespół polsko - francuski: szef kuchni Hotelu Mercure Gdynia Tomasz Kaniewski oraz mistrz Philippe Abraham, właściciel i szef kuchni restauracji Petit Paris z Sopotu. Wieczór dopełniły występy artystów. Aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni zaprezentowali utwory z hitowego spektaklu „Notre Damme de Paris”. Z kolei Magdalena Soszyńska, tancerka znana min. Z programu „Taniec z Gwiazdami”, po pokazie tańca towarzyskiego zabrała wszystkich na parkiet wspólnie z zespołem Cheerleaders Gdynia i zespołem Rarytas Band! Producentem wydarzenia był Michał Kuśnierz z Agencji Smile Reprezent. W klimat paryskich uliczek zabrali nas Małgorzata i Marcin Kiełt i Grupa Możliwe. Zespół Beaty Komorek z Howinnga zadbał o oprawę medialną, graficzną i artystyczną. Reasumując, świetna impreza, szczytny cel, który udało się zrealizować dzięki fantastycznym ludziom. Tak trzymać!

Abstraction Fashion Art Krajewscy '/ SS 2017
Models: Malva Models
Jewellery: Anja Coralettii, Art7
Make-up &Hair: Pomorskie Studium Sztuk Wizualnych
Piano; Artur Sychowski Place:: Mercure Gdynia Centrum
Fot.Maurycy Śmierzchalski

Czytaj więcej na: http://deluxe.trojmiasto.pl/Wielka-...23.04.2017 13:53

http://deluxe.trojmiasto.pl/Wielka-...

Ewa i Piotr Krajewscy "Projektanci Mody"

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku