Aktualności

WAKACJE FOTOGRAFICZNE White Alice – tak dzieje się magia…

edycja lipcowa - 24-30.07.2015
edycja sierpniowa – 14-20.08.2015

Warsztaty Fotografii Artystycznej WHITE ALICE jak co roku proponują miłośnikom fotografii wyśmienity plan na wakacje. Nic dziwnego, że miejsca rozchodzą się jak świeże bułeczki. Kreacje od najlepszych projektantów. Profesjonalne modelki. Finezyjne wizaże. Florystyczne kompozycje. Magiczna biżuteria Warmii i Mazur ‘Waregena’. Panel teoretyczny połączony z panelem praktycznym. Unikatowy program ramowy. Malarskie plenery. Relaksujące ogniska i grille. Sielanka połączona z twórczością. Ale to nie wszystko. Tradycyjnie warsztaty odwiedzą goście ze świata kultury i sztuki. ‘Czarowne Warsztaty’ to miejsce unikatowe. Tu magia łączy się ze światem realnym. Na czele tego niezwykłego świata stoi Alicja… I nawet Ci, którzy nie wierzą w bajki zmieniają zdanie. Bo jak inaczej wytłumaczyć fenomen White Alice? :)

aktualności
www.facebook.com/pages/Warsztaty-Fotografii-Artystycznej-WHITE-ALICE/131264216946129
Wydarzenie fb: www.facebook.com/events/738371379605772
White Alice: www.facebook.com/AlicjaReczekWhiteAlice

NIEZWYKŁE KREACJE OD PROJEKTANTÓW

Tego lata będziemy korzystać z kreacji Katarzyny Konieczki. Niekwestionowanej mistrzyni efektownych kostiumów, która aktualnie robi karierę za granicą. Przyznaję, że konieczkowie kreacje podobają mi się od dawna. I nie raz zastanawiałam się jakby zabrzmiały one w moim świecie ale to były ciche refleksje. Ośmielił mnie fakt, że do tej współpracy zaczęły namawiać mnie osoby z branży. A potem napisała do mnie Kasia. Od tej chwili zaczęłam myśleć nad koncepcją. Zajęło mi to wprawdzie rok. Dużo i mało czasu – zależy z jakiej perspektywy na to spojrzeć. Jednak Ci, którzy mnie znają wiedzą, że lubię dopracowane projekty. W lipcu na Czarownych Warsztatach pozują wspaniałe modelki. Do tego współpracuje z moją ulubioną wizażystką i florystą - postanowiłam, to wykorzystać. Myślę, że to będzie mocny wstęp. A przy okazji nie lada gratkę dla uczestników.

White Alice

KATARZYNA KONIECZKA

www.fotomody.pl/katarzyna-konieczka

Tworzy kostiumy sceniczne i do sesji zdjęciowych do takich prestiżowych magazynów i programów jak VOGUE NL, VOGUE IT, VOGUE UK ORAZ I-D Magazine, Top Model. Pracowała dla artystów takich jak, Lady Gaga, Cocorosie, Zombie Boy, David LaChapelle. Laureatka wielu nagród i wyróżnień od krytyków mody, dziennikarzy i forecaster'ów: Diane Pernet, Robb Young, Lidewij Edelkoort. Znalazła się w czwórce "Most wanted designers 2012" według NOT JUST A LABEL. Katarzyna Konieczka projektuje i dokonuje stylizacji również rodzimych gwiazd. Wśród jej klientów znaleźli się m.in.: Doda, Justyna Steczkowska, Natasza Urbańska, Kasia Figura, Behemoth i wiele innych….. Kapelusz wykreowany przez Katarzynę Konieczkę został zauważony i wyróżniony na wyścigach konnych organizowanych w Wielkiej Brytanii z udziałem Rodziny Królewskiej - Royal Ascot Racecourse, co potwierdza wyjątkowość i ekskluzywność jej projektów. Jest Absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania. Dyplom obroniła z wyróżnieniem za kolekcję „The Cell”. W 2015 roku została wybrana jako jedna z najzdolniejszych projektantów tej szkoły. Finalistka konkursów Złota Nitka 2009 i Re-act Fashion, laureatka nagród specjalnych, zajęła III miejsca w konkursie OFF Fashion w Kielcach, a także dostała nagrodę za najbardziej FOTOgeniczną kolekcję.

Katarzyna Konieczka fot. Katarzyna Widmańska Maciej Boryna Maciej Boryna Katarzyna Widmanska Elizaveta Porodina Photography KRZYSZTOF WYZYNSKI PHOTOGRAPHY Marcin Szpak Photography ph Marzena Szweda Maciej Boryna Edyta Stala Photography Christian Martin Weiss Sylwia Makris Sylwia Makris Marcin SzpakMILENA – jest gościem tegorocznej letniej edycji. Na Mazowsze przyjedzie z Krakowa wraz ze swoją asystenką, również fotografką. Podczas warsztatów wprowadzi nas w tajniki pozowania lalek (bjd). Będą to zajęcia na temat imitowania i wywoływania emocji lalek frankensztajek (tak je pieszczotliwie nazwałam:) Poprzez interakcję z prawdziwą modelką uczestnik będzie miał możliwość dostrzec drugi, równoległy graniczny świat lalek. Autorka niesamowitego i oryginalnego stylu. Wskrzesza niewyobrażalny świat. Milena to prawdziwa czarodziejka. Od lat kibicujemy sobie na portalu plfoto. A ostatnio odnalazłyśmy się w przestrzeni facebook. W końcu postanowiłyśmy spotkać się na żywo i połączyć swoje siły. Nasze spotkanie to nowatorski eksperyment. Z pewnością te pare dni zaowocuje oryginalnymi kadrami i refleksjami.

White Alice

Monika Mostowik vel MILENA

Rocznik 75, socjolożka, autorka powieści „Wyrzuty” (2007), zbiorów opowiadań: „Histeryjki o May” ” (2008); „Akrobatki” (2006), „taka ładna” (2004) oraz dwóch tomów poetyckich: „Weź mnie w garść” (2005), „Jeszcze mnie nie ma wcale” (1995);. Pasjonatka kultury japońskiej. Od 2010 roku kolekcjonuje, stylizuje i fotografuje lalki bjd (ball jointed dolls). Współorganizatorka dwóch wystaw lalek bjd w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Pokazywane były m.in. jej fotografie i lalki z jej kolekcji. Jej kolejna książka, o lalkach właśnie, jest w przygotowaniu. Lauretka wielu konkursów literackich i scenariuszowych. Studiowała scenopisarstwo w PWSFTviT w Łodzi, aktualnie w produkcji niezależnej jest jej scenariusz "Urodziny" wg własnego opowiadania opublikowanego w tomie Akrobatki, w reżyserii Wiesława Zielińskiego, który w zeszłym roku zrealizował również jej krótki scenariusz „Zguba”. Fotografia i lalki to dla niej odpoczynek od słów… Można rzeczy opisać, ale można i sfotografować. Emocje również. Można wyrazić je poprzez lalkę. Lalki są środkiem wyrazu artystycznego, nie zabawką. Dzięki ruchomym stawom kulkowym lalki bjd można upozować bardzo naturalnie. Lata kursów flamenco uwrażliwiły ją na ruch, i napięcie budujr, sporym wyzwaniem jest stworzyć wrażenie ruchu statycznym przedmiotem jakim jest lalka, ale takie wyzwania również w fotografii podejmuje. Ma w swojej kolekcji głównie lalki azjatyckie (z Korei, Japonii, Chin) ale i wykonane przez polskie, europejskie i amerykańskie artystki. Lalki wykonane są z żywicy poliuretanowej, wielkości ok 33 - 68 cm. Nie są to sztywne figurki, a bardzo plastyczne modelki, a fotografia właśnie je "ożywia". To dla nich właśnie kupiła aparat i uczy się fotografii.Na letniej edycji będziemy korzystać z kreacji MAŁGORZATY MOTAS. Piękne, finezyjne, subtelne ale z charakterem. Perfekcyjne wykonane. Duża klasa. Te suknie jak ekspresowy wehikuł przenoszą w inny świat. A modelki w takim antuażu wyglądają wprost cudownie. Nic dziwnego, że wracam do współpracy z Małgosią. Trudno się powstrzymać :)

White Alice

Małgorzata Motas

www.facebook.com/GosiaMotasFashionDesigner

Marta Macha Photography Marta Macha Photography photo Anna Zyskowska photo Anna Zyskowska photo Anna Zyskowska photo Krzysztof Ubych photo Krzysztof Ubych MARTA MACHA MARTA MACHA Piotr Bieniasz PhotographyNa tegorocznych warsztatach nasze modelki będą pozować w Magicznej Biżuterii Warmii i Mazur WAREGENA. Misterne cuda wymyśla i produkuje niezwykły człowiek – JERZY STANKIEWICZ, który wraz z żoną prowadzi pracownię artystyczną. Jerzego poznałam w 2010 r. organizując tygodniowe warsztaty z Andrzejem Fetishem Frankowskim. Historia zatacza koło. Tym razem to Mazury odwiedzą Mazowsze :)

White Alice

JERZY STANKIEWICZ

www.stankiewicz-art.pl

Urodzony w Kętrzynie 16.01.1961 r. Studiuje na UMCS w Instytucie Wychowania Artystycznego w Lublinie, dyplom z rzeźby z wyróżnieniem w 1988r. Uprawia małą formą rzeźbiarską, robi instalacje plastyczne, wystawia, sprzedaje przez Sztukę Polską. W międzyczasie trochę uczy i bywa dyrektorem placówek kulturalnych w Kętrzynie i Mrągowie. Od 2002 r. nie związany już żadnymi umowami o pracę, realizuje wiele zleceń rzeźbiarskich po przez „Pracownie Autorską Stankiewicz”. Jest autorem ponad 100 statuetek, wręczanych na różnych galach i uroczystościach, kilkunastu realizacji pomnikowych.

2 BM odrodzenie W15 b na etui wiecznośćMagiczna Biżuteria Warmii i Mazur – WAREGENA

www.waregena.pl

Od 2006 r. zafascynowany i inspirowany kulturą pradawnych mieszkańców dzisiejszej Warmii i Mazur projektuje pierwsze wzory biżuterii, która dziś funkcjonuje pod marką WAREGENA Magiczna Biżuteria Warmii i Mazur. W 2008 r. biżuteria ta otrzymała wyróżnienie w IV edycji konkursu: „ Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur a 2014 r. otrzymała certyfikat: Warmia Mazury Produkt. W 2011 została otwarta w Kruszewu, w miejscu w którym mieszka i tworzy galerię autorską Art. Galery.ŁUKASZ JANKOWSKI-WOJTCZAK przyjedzie do nas z Kruszwicy. Przeprowadzi wykład na temat sprzętu fotograficznego i poruszy kwestie techniczne. Jeśli będziecie mieć pytania nt. matryc, pikseli, optyki, ustawień aparatu itp. Łukasz jest świetnym źródłem wiedzy. Jak również świetnym kompanem, który potrafi wesprzeć na duchu i którego imają się niezgorsze żarty (ewidentny talent kabaretowy:) Co więcej nasz gość będzie opowiadał na temat realizacji jednego ze swoich projektów fotograficznych. Będzie to niepowtarzalna seria zdjęć DKnF - „Droga Krzyżowa na fotografiach” realizowana z Andrzejem FETISHEM Frankowskim.
www.facebook.com/DKnF.droga.krzyzowa.na.fotografiach

White Alice

ŁUKASZ JANKOWSKI-WOJTCZAK

www.facebook.com/Lukasz.Jankowski.Wojtczak.Fotografia

Urodzony i związany przez długi czas z Jarocinem. Swoją fotografię szlifował od najmłodszych lat przejmując pasję od ojca. Początkowo na zdjęciach ukazywał przyrodę, później zajmował się reporterką. We wczesnych latach licealnych występował w kabarecie oraz prowadził autorską audycję w Jarocińskim radio. Pomimo ciągłego związania z fotografią i plastyką koleje losu sprowadziły go do Poznania, gdzie ukończył projektowanie witryn Web oraz multimedia. Obecnie w fotografii zajmuje się ślubami, fotografią reklamową, portretem i aktem. Jego prace kilkukrotnie wystawiane były w galeriach w Polsce i zagranicą oraz publikowane w prasie ogólnopolskiej. Jest założycielem , współwłaścicielem i prezesem serwisu www.footoo.pl . Wielokrotnie zasiadał w jury konkursów fotograficznych. Oprócz tego jest wykładowcą ECDL-a i prowadzącym warsztaty fotograficzne dla początkujących z zakresu podstaw fotografii a także wykładowcą na UTW również z fotografii.
Prywatnie. Filozof i obserwator. Samotny podróżnik, outsider i introwertyk. Studnia z której czerpać można odpowiedzi na koleje życia. Człowiek przebywający na pieszo Polskę. Twórca wielokrotnie publikowanej i wystawianej w Polsce oraz zagranicą: ‘Drogi Krzyżowej na Fotografiach.’ Drogi…w której wraz z Andrzejem Fetishem Frankowskim ukazuje problemy egzystencji i codzienności ludzi. www.pol-foto.plNa przestrzeni dwóch letnich edycji pojawią się baśniowe korony i cylindry Kamili i Darka – duetu o enigmatycznej nazwie NITECZKOWY POTWÓR.

White AliceNITECZKOWY POTWÓR

www.facebook.com/pages/Niteczkowy-Potwór/138700139561427

Niteczkowy Potwór jest projektem-współpracą dwojga przyjaciół Kamili i Dariusza, którzy zupełnym przypadkiem odkryli, że bawi ich to samo - robienie biżuterii, akcesoriów oraz przedmiotów codziennego i niecodziennego użytku. Oboje lubią ładne rzeczy, a jeszcze bardziej analizowanie, jak zostały zrobione i sprawdzanie, czy są w stanie to powtórzyć domowymi metodami. Ciągle poszukują nowych pól do popisu, nowych stylistyk, wreszcie nowych technik i sposobów wykorzystania w sposób nieoczywisty oczywistych wydawałoby się mediów. Pokazywali swoje prace przede wszystkim znajomym, od pewnego czasu z dużym powodzeniem prezentują je na największym w Polce konwencie fanów fantastyki, czyli Festiwalu Fantastyki Pyrkon w Poznaniu, i na sesjach zdjęciowych w Poznaniu. Kamila jest prawnikiem, zajmuje się fotografią, fantastyką i odtwórstwem historycznym epoki wikingów. Nieustannie walczy o to, żeby doba trwała 48 godzin, bo zawsze ma za mało czasu na pasje. Dariusz ukończył Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, jest fanem mangi i anime, legomaniakiem i właścicielem kolekcji Nendoroidów i z pasją oddaje się przyrządzaniu pięknego i smacznego jedzenia.

photo Regina Dutkowiak Voodica Photography photo Michniewska Tales Niteczkowy PotwórBAJKOWE MODELKI

Na tegorocznej edycji będzie pozować 5 pięknych modelek. Z jednej strony to znane w branży profesjonalistki ale pojawią się także ‘nowe twarze’ Realizowane będą zakresy: –portret, -moda aż po –nagość zakrytą i –akt. Więcej na temat pozujących można przeczytać w zakładce FOTOMODELKI.
www.warsztatyfoto.eu/fotomodelki.htmlPIĘKNE WIZAŻE

Za wizaż odpowiedzialna będzie KAYA KARASIŃSKA- profesjonalistka z Warszawy. Bywalczyni wielu charakterystycznych sesji. Ambitna, kontaktowa i pomysłowa. Pracowita i otwarta na oryginalne projekty.
www.facebook.com/ladnenaokoFLORYSTYCZNE CZARY

Kwieciste kompozycje wyczaruje GRZEGORZ CHMIEL. Niebanalny florysta z Warszawy. Dusza-człowiek i żywioł. Grzegorz pozuje, stylizuje i projektuje. A ostatnio grał na planie filmowym. Diabelsko skromny i bosko kontrowersyjny. Ma swój styl, jest ekspresyjny i marzy na głos ;)
www.facebook.com/chmieldesignerWYJĄTKOWI GOŚCIE

Na warsztatach odwiedzą nas wspaniali goście. Oprócz wymienionych również muzycy z warszawskiego zespołu THE POISONED HEARTS. www.facebook.com/tphmusic
Uczestnicy naszych warsztatów zapoznają się z przeciekawą publikacją „KOLORY NADZIEI” www.kolorynadziei.pl
Odwiedzi nas MARCIN BOGDAN SZADKOWSKI- fotograf i działacz społeczny związany z Płockiem. www.facebook.com/Bezkarnie
Pojawi się także SKIBEK- człowiek orkiestra i prekursor. www.skibek.pl Kultowa postać związana z Krainą Czarów. Znając nieposkromioną wyobraźnię i możliwości tego pana - na pewno czymś nas zaskoczy ;) Więcej na temat GOŚCI można przeczytać na oficjalnej stronie: www.warsztatyfoto.eu/goscie.htmlZapisy na Wakacje Fotograficzne wciąż trwają. Obecnie kończą się miejsca na edycję lipcową dlatego został utworzony dodatkowy termin. Wszystkich chętnych zapraszamy na tygodniową edycję jaka odbędzie się w połowie sierpnia 14-20.08.2015.

najważniejsze informacje:
czas: 24-30 lipiec 2015
14-20 sierpnia 2015

miejsce: Budy Lucieńskie / ośrodek „Słoneczna Farma”

officjal: www.warsztatyfoto.eu

wydarzenie fb: https://www.facebook.com/events/738371379605772

zapisy / kontakt: alice_white@poczta.fm
14.07.2015 09:10

Adam W.

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku