Aktualności

"CZAROWNE WARSZTATY" White Alice - wspomnienie lata 2012

01. fot. Alicja Reczek WHITE ALICE

www.warsztatyfoto.eu

"Czarowne Warsztaty" to fotograficzny świat White Alice. Przestrzeń wypełniona nimfami, faunami i baśniowymi postaciami. Można tam spotkać tajemniczą damę, jak i wiejską, folkową dziewczynę. To świat pełen emocjonujących historii i pięknych stylizacji. Silskie plenery i zabytkowe obiekty. Profesjonalna i uśmiechnięta kadra. Unikatowy klimat przyciąga jak magnez wszystkich miłośników fotografii, którzy lubują się w magicznej estetyce, są otwarci, chcą się uczyć i rozwijać. Uczestnicy "Czarownych Warsztatów" to nie tylko uczniowie, to osobowości, podróżnicy i poszukiwacze przygód. Bo fotografia, to przygoda. A warsztaty w "Krainie Czarów" to port, w którym warto zacumować choć raz, by szybko się przekonać, że było warto.

Nie będziemy Was namawiać i przekonywać, że to najlepsze warsztaty w Polsce. To slogany zbyt nachalne i mocne. Zupełnie nie pasujące do czarownego świata. Za to chętnie podzielimy się z Wami naszymi wspomnieniami z ubiegłorocznych edycji. Licząc na waszą intuicję i zaufanie, wierzymy, że takie zaproszenie w zupełności wystarczy.

W ubiegłe lato odbyły się dwie edycje "Czarownych Warsztatów" 2012. Każda z edycji ściągnęła zainteresowanych z różnych stron Polski, a nawet z zagranicy. Reasumując, przybyło aż kilkadziesiąt osób. Każda z edycji trwała tydzień i odbywała się w innym miejscu. Stacjonowaliśmy w miejscowościach: Murzynowo i Dąb Polski.

Dzień zaczynał się zwyczajowo od panelu teoretycznego. Brzmi sztywno? nic bardziej mylnego :) Po pożywnym śniadaniu, dopijając kolejną kawę w miłej atmosferze spotykaliśmy się, by rozmawiać o swoich inspiracjach i drodze twórczej. Mówiliśmy o współpracy tfp i działalności komercyjnej oraz o sposobach ekspozycji naszych zdjęć. Codziennie były poruszane kwestie takie jak: kompozycja, istota światła w fotografii, charakterystyka portretu czy aktu. Bowiem miło robi się zdjęcia, gdy istnieje możliwość utrwalenia i usystematyzowania niezbędnej wiedzy. Dodatkowo część tą ubarwiały prezentacje naszych gości. O współpracy z wizażystką/stylistką opowiadała nam podczas swojego interaktywnego wykładu Karina Czapla TENDERE Która nie tylko opisywała konkretne stylizacje, biżuterie czy nakrycia głowy od projektantów ale skupiała się również na typach urody pozujących modelek. Wykład bardzo się podobał i obfitował w wiele pytań dotyczących kwestii współpracy fotografa z wizażystką/stylistką. Wywołującym burzliwe dyskusje i niewątpliwie potrzebnym okazał się wykład dotyczący prawa autorskiego realizowany przez Macieja Reczka. O specyfice fotografii w kontekście współpracy z firmą reklamową opowiadał nam duet: Robert Miklaszewski & Cezary Rebech, w ramach ciekawostki absolwenci "Czarownych Warsztatów" 2011 O pozowaniu modela i jego funkcjonowaniu w branży artystycznej mówił charyzmatyczny Andrzej Bersz. W ramach niespodzianki zgodził się pozować. Tak powstało wiele intrygujących kadrów. Kolejną, barwną postacią, jaka nas odwiedziła był Maciej Włodarczyk vel Kapitan Matzky. Grafik, redaktor, a przede wszystkim poeta. Kapitan zaszczycił nas odczytem swoich wierszy i zaraził nietypowej maści żartem, szczególnie męską część publiczności :) Odwiedziła nas także Artystyczna Agencja IDO. Wyjątkowi, pozytywni ludzie i profesjonaliści związani z branżą muzyczną. Opowiadali nam o działalności agencji artystycznej skupiając się na swoim aktualnym przedsięwzięciu: „Kolory Nadziei” www.kolorynadziei.pl Cennym wykładem była z pewnością prezentacja psychologa Ewy Reczek. Uczestnicy mieli okazję zgłębić wiedzę nt. różnic indywidualnych i pojęcia twórczości postrzeganej poprzez pryzmat współczesnej psychologii. Kolejną niespodzianką były odwiedziny niezapowiedzianego gościa, wybitnego fotografa Marka Stana.

Część praktyczną stanowiły plenerowe sesje zdjęciowe. A było ich co nie mara !!! Modelki pozowały w różnorodnych stylizacjach. Korzystaliśmy między innymi z kreacji: Patrycji Pagas, Lidii Sajdak (LIIL) i Weroniki Szynczewskiej. Swoje trzy gorsze dołożyła również wypożyczalna-art.pl Na każdej z edycji pozowały 3, niekiedy 4 modelki. Każda piękna i obdarzona oryginalnym typem urody. Tu należy wymienić: Martę, Angelikę Wachowską, Kingę Hołownię, Dagmarę Filipowską i Izabellę Wasiniewską. Warto podkreślić, że sesje zdjęciowe odbywały się w wyjątkowo urokliwych miejscach m.in. w stadninie konnej w Łącku, w skansenie w Sierpcu czy na terenie zabytkowej chaty-muzeum w Murzynowie. Fotografowaliśmy nad malowniczym jeziorem jak i w plenerze nadwiślańskim. Przemierzaliśmy Gostynińsko-Włocławski i Brudzeński Park Krajobrazowy. Wieczorną porą odbywały się korekty materiału, grille i ogniska. Koniec warsztatów uwiecznił moment rozdania dyplomów. Dodatkową atrakcją były prezenty ufundowane przez EksMagazyn i wydawnictwo "Fabryka Słów". Warto dodać, że uczestnicy warsztatów trzymają się razem do dziś, a niektórzy powracają i w tym roku na "czarowny pokład" którego ster dzierży niezmiennie Alicja Reczek White Alice.

foto backstage: www.warsztatyfoto.eu/backstage.html
film backstage: www.warsztatyfoto.eu/filmy.html

"Czarowne Warsztaty" na facebook: www.facebook.com/pages/Warsztaty-Fotografii-Artystycznej-WHITE-ALICE/131264216946129

01. sesja w stadninie konnej w Łącku, fot. Przemysław Choła 2012. 02. edycja lipcowa, Czarowne Warsztaty lato 2012 02. fot. Alicja Reczek WHITE ALICE 02. sesja w stadninie konnej w Łącku, fot. Przemysław Choła 03. edycja sierpniowa, Czarowne Warsztaty White Alice  2012 03. fot. Alicja Reczek WHITE ALICE 03. sesja w stadninie konnej w Łącku, fot. Przemysław Choła 04. fot. Alicja Reczek WHITE ALICE 04. sesja w stadninie konnej w Łącku, fot. Przemysław Choła 2012 05. fot. Alicja Reczek WHITE ALICE 05. plenerowo, fot. Przemysław Choła 2012 06. fot. Alicja Reczek WHITE ALICE 06. sesja w plenerze, fot. Przemysław Choła, lipiec 07. fot. Alicja Reczek WHITE ALICE 07. w stadninie konnej w Łącku, fot. Przemysław Choła 2012 08. fot. Alicja Reczek WHITE ALICE 08. nasi towarzysze, stadnina konna w Łącku, fot. Przemysław Choła  2012 09. Marta z kocim towarzyszem, fot. Przemysław Choła 2012 10. wykładowo, fot. Alicja Reczek 2012 11. kamerzysta Patryk, fot. Alicja Reczek 2012 12. prawo autorskie, fot. Alicja Reczek 2012 13. plenorowo, fot. Hanna Zamelska 2012 14. sesja w gospodarstwie wiejskim, fot. Robert Miklaszewski 2012 15. sesja zdjeciowa, fot. Robert Miklaszewski 2012 16. sesja w parku, fot. Przemysław Choła, 2012 17. sesja w gospodarstwie wiejskim, fot. Przemysław Choła 2012 18. fotografowanie nad Wisłą, fot. Alicja Reczek 2012 19. fotografowanie nad Wisłą, fot. Alicja Reczek 2012 20. plener, fot. Sebastian Próchniak 2012 21. plener, fot. Sebastian Próchniak, 2012 22. wykładowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 23. wykładowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 24. wykładowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 25. wykładowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 26. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 27. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 28. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 29. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 30. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 31. zwiedzanie stadniny konnej, fot. Sebastian Próchniak, 2012 32. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 33. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 34. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 36. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 37. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 38. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 39. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 40. plenerowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 41. wykładowo, fot. Sebastian Próchniak, 2012 42. wykładowo, fot. Sebastian Próchniak, 201213.05.2013 23:47

Adam W.

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku