Aktualności

Jestem widoczny odbija mi rozsądek

obrazek 1 - Jestem widoczny odbija mi rozsądek

obrazek 2 - Jestem widoczny odbija mi rozsądek

Kochani Ewa i Piotr Krajewscy dołączyli do akcji
Jestem widoczny odbija mi rozsądek

Jak podają oficjalne dane policyjne, na przestrzeni ostatnich lat, coraz mniej pieszych ginie w wypadkach drogowych. Do entuzjazmu jednak wciąż jest daleko. W roku 2010 na polskich drogach życie straciło ponad 1300 osób, które poruszały się między innymi poboczami. Wielu z tych ludzi mogłoby zwiększyć swoje szanse na przeżycie a nawet uniknąć wypadku, gdyby byli widoczni dla nadjeżdżających kierowców. Właśnie te fakty stanowią inspirację do działania dla grupy przyjaciół skupionych wokół Lidi Skuzy oraz Franciszka Małeckiego-Trzaskosia.

- Tak jak światło odbija się od kamizelek odblaskowych, niech nam odbije rozsądek! Bądźmy widoczni! – mówią o wymyślonej przez siebie kampanii społecznej. Szersze informacje na jej temat znajdują się na: facebook.com/JestemWidoczny – odbija mi rozsądek

Kampania ruszy we wrześniu 2011 roku. Jednak już w lipcu odbędzie się wyjątkowy pokaz odblaskowej mody. – Stanowić będzie swoisty prolog dla jesiennych wydarzeń. Ten lipcowy happening ma zakończyć etap „moralizatorskich” kampanii na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym – wyjaśnia Franciszek Małecki-Trzaskoś. Według niego tłumaczenie kierowcom, że jeżdżą niebezpiecznie – tak jak wręczanie pieszym na siłę odblasków – jest pozbawione sensu. – Naszym marzeniem jest, aby dbanie o bezpieczeństwo było tak samo modne, jak kreowanie własnego wizerunku. To właśnie pieszych – niewidocznych użytkowników naszych dróg – należy przekonać do noszenia kamizelek odblaskowych. Ludzie ci muszą zrozumieć, że w ten sposób być może ocalą swoje życie – dodaje fotografik Lidia Skuza.

Pretekstem rozpoczęcia społecznej debaty o kamizelkach odblaskowych jest planowany na 10 lipca (godzina 22:00, Rich&Pretty Club w Warszawie, ul. Mazowiecka 12) pokaz mody.

Zaprezentowane zostaną kreacje cenionych projektantów między innymi Łukasza Jemioły, Joanny Klimas oraz Agaty Koshmider, Gosi Dudek, Ewy i Piotra Krajewskich. Całość pokazu zwieńczy mini recital zespołu Pin Up Girls oraz pracującej nad nową płytą Lidii Kopani. Nad stylizacją czuwać będzie team MilekDESIGN, Tomasz Kociuba oraz Anna Stańczyk. Reżyserem pokazu jest Jacek Badurek, a imprezę poprowadzi Daria Widawska.

Wstęp wolny.06.07.2011 12:10

http://www.warszawianki.pl/jestem-w...

Ewa i Piotr Krajewscy "Projektanci Mody"

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku