Aktualności

Bajkowy Kalendarz 2012 - Fundacji Spełnionych Marzeń

obrazek 1 - Bajkowy Kalendarz 2012 - Fundacji Spełnionych Marzeń

obrazek 2 - Bajkowy Kalendarz 2012 - Fundacji Spełnionych Marzeń

"Gdy wraz z Fundacją zacząłem odwiedzać szpitale onkologiczne, zdałem sobie sprawę, jak trywialne są nasze codzienne problemy, które nam wydają się wielkimi osobistymi tragediami. Przebywanie z dziećmi chorującymi na nowotwory uczy nas pokory i podejścia do życia z dystansem. Dla tych dzieci każdy dzień jest radością, mimo bólu i życia w szpitalnej rzeczywistości. Dlatego nigdy nie przestanę pomagać" - powiedział Mateusz Damięcki na konferencji prasowej Kalendarza Fundacji Spełnionych Marzeń na rok 2012. Spotkanie odbyło się w Studio Fotograficznym Michała Czajka. Fundacja co roku dzięki wsparciu zaprzyjaźnionych artystów tworzy Kalendarz, dając tym samym nadzieję i radość setkom najmłodszych pacjentów szpitali onkologicznych.
Kalendarz na rok 2012 będzie niepowtarzalny i magiczny, ponieważ gwiazdy oraz dzieci wcielą się w postaci z bajek. Prezes Fundacji, Pan Tomasz Osucha, zadbał o doborowe towarzystwo dla swoich podopiecznych. Na okładkach poszczególnych miesięcy będzie można zobaczyć m.in. Małgorzatę Foremniak jako Królową Śniegu, Edytę Herbuś jako Kopciuszka, Mateusza Damięckiego jako Alladyna, Magdalenę Różdżkę jako Anię z Zielonego Wzgórza, Tomasz Kot, Hanna Śleszyńska oraz Szymona Majewskiego .Pozostali artyści, którzy jak na bajkowy klimat przystało, nie chcieli zdradzić swoich postaci, to: Emilia Krakowska, Tomasz Lubert, Mariusz Totoszko i Katarzyna Zielińska.
Edyta Herbuś, która wspiera również inną akcję Fundacji, "Odczaruj raka", podczas spotkania zaznaczyła: "Aż 76% chorób nowotworowych u dzieci jest całkowicie wyleczalne. Dlatego naszym zadaniem jest dawać im wiarę i nadzieję".
"Kiedy czytałam książkę "Ania z Zielonego Wzgórza" wiedziałam, że nigdy jej nie zagram. Jednak Pan Tomasz Osucha postanowił spełnić także moje marzenie. Myślałam, że nie dam rady wspierać dzieciaków, ale to właśnie one dają mi siłę i inspirację" - dodała wzruszona Magdalena Różdżka.
Dzieci i młodzież biorąc udział w profesjonalnej sesji z gwiazdami będą miały możliwość oderwania się od szpitalnej rzeczywistości, a także uwierzenia, że są wyjątkowe, piękne i mają szansę na całkowite wyleczenie. Wszystko to za sprawą niezwykłych strojów, oryginalnej scenografii oraz blasku fleszy.
O kreacje zadbają projektanci Ewa i Piotr Krajewscy, którym niczym nieograniczona wyobraźnia i wyczucie formy pozwolą stworzyć niezapomniane bajkowe przebrania.
Miły i Sympatyczny Fotograf Michał Czajka, postara się uchwycić w obiektywie szczęście dzieci wypływające z tak niezwykłego doświadczenia.Fryzury wykona Rotor Club .
Kalendarz jako dzieło artystyczne będzie dedykowane działalności Domu Rodzica, będącego jedynym w naszym kraju ośrodkiem wsparcia dla rodziców dzieci leczonych na oddziałach onkologicznych. Cały dochód ze sprzedaży i promocji kalendarza zostanie przeznaczony na działalność i doposażenie ośrodka.23.03.2011 11:19

www.seplnionemarzenia.waw.pl

Ewa i Piotr Krajewscy "Projektanci Mody"

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

 • John Wayne

  John Wayne

  02.05.2011 12:06 Odpowiedz

  ja nie wiem, bo tylko slyszalem troche, ale pewnie tak pewnie wszyscy byli zadowoleni..

 • Adam W.

  Adam W.

  27.04.2011 00:23 Odpowiedz

  @John: a jak było za kulisami? podobno była dobra zabawa i ciężka praca.

 • John Wayne

  John Wayne

  26.04.2011 23:06 Odpowiedz

  no no zza kulisów poprzedniej sesji do kalendarza podobno nie było wesoło...

Dołącz do nas na facebooku