Aktualności

Pokaz Anety Kosowskiej

obrazek 1 - Pokaz Anety Kosowskiej

obrazek 2 - Pokaz Anety Kosowskiej

Śląsk też może być modny - świadczy o tym udany pokaz mody nowej marki, który odbył się w Hotelu Arsenal Palace w Chorzowie.

Do tej pory Śląsk nie kojarzył się zbyt dobrze na modowej mapie Polski. Utalentowanych projektantów przyciągał "artystowski" Kraków, Warszawa, czy słynąca z tradycji włókienniczych Łódź. A przecież Śląsk to ogromna aglomeracja, w której nie brak oczywiście miłośników dobrej mody.

Osobą, która postanowiła wykorzystać ten potencjał jest Marcin Budniok. Najpierw stworzył w zabytkowej kamienicy w centrum Katowic klimatyczny showroom Apoteoza Stylu. Można tu kupić ubrania i akcesoria najlepszych włoskich marek (np. Cavalli) ale i propozycje polskich projektantów. Z jedną z nich, Anetą Kosowską, Budniok postanowił stworzyć autorską markę – KA by Apoteoza Stylu.

24 kwietnia w Hotelu Arsenal Palace w Chorzowie odbył się pokaz kolekcji tej marki na wiosnę i lato 2010. Ilość przybyłych gości (około 450 osób) i ich reakcje świadczą o tym, że decyzja o stworzeniu własnej marki była trafiona. Na wybiegu pokazano blisko 40 kreacji.

To kolekcja skierowana do klientek nowoczesnych ale i romantycznych, lubiących podkreślać swoją kobiecość. Pokazano sukienki (w tym koktajlowe i wieczorowe) oraz ciekawe kostiumy. Większość modeli miała podkreśloną talię (zarówno krojem jak i np. szerokimi paskami). Pojawiły się plisy, oraz bardzo charakterystyczne drapowania, które są motywem przewodnim tej kolekcji.

Większość kreacji była monochromatyczna, w stonowanych barwach - szarościach, granacie, zieleni, fioletach i czerni. Jak na kolekcję wiosenno-letnią przystało pojawiły się jednak i jasne oraz żywe kolory. Oklaski widowni wzbudziły m.in. długie sukienki z odkrytymi ramionami, wykonane z cudownie lejącego się delikatnego jedwabiu, ozdobione motywami geometrycznymi lub kwiatowymi.

Część rzeczy miała zdecydowanie charakter formalny (jak kostiumy w "biznesowym" stalowym kolorze), część prezentowała look bardziej niezobowiązujący. Z tej kolekcji może więc swoją szafę skompletować np. bizneswoman, która w biurze potrzebuje mieć klasyczny żakiet, ale na letni wieczór chce założyć jedwabną sukienkę, z nonszalancko niewykończonym dołem.

Marka KA by Apoteoza Stylu stawia na materiały najlepszej jakości. Tkaniny pochodzą z Włoch; niektóre z tych materiałów zostały wykorzystane również w kolekcji luksusowej marki Etro.

Pokaz zwieńczyła bezpretensjonalna i bardzo dziewczęca suknia ślubna.

Na wybiegu wykorzystano pantofle marki Bally. Zachwyciły zwłaszcza lakierowane sandały na wysokim obcasie, w drobne różowe kwiatki. Wkrótce w Apoteozie Stylu będzie można kupić obuwie i akcesoria Bally. Będzie to drugie miejsce w Polsce (bo butiku firmowym na Nowym Świecie), gdzie będzie dostępna ta marka.

W planach Marcin Budniok ma stworzenie "stajni" kilkorga utalentowanych projektantów, którzy będą tworzyć pod jedną metką. W ramach marki powstanie również linia ubrań dla mężczyzn. Wielką admiratorką marki KA by Apoteoza Stylu jest już reżyser Magdalena Piekorz, która była obecna na pokazie.

To nie jest najłatwiejszy czas na rynku, na wchodzenie z nową marką. Z drugiej strony - coraz bardziej wyrobione i świadome polskie fashionistki szukają nowych, oryginalnych rzeczy. Rosnąca popularność takich imprez jak Art and Fashion Festival w Poznaniu, Bilioneurobab czy Pop Up Shop w warszawskim Centrum Cybernetyki pokazuje, że jest na nie coraz większe zapotrzebowanie. Trzymamy więc kciuki za Budnioka i Kosowską, którzy są szansą na wykreowanie mody na ubrania od projektantów na Śląsku.

Portal FlashFashion.pl był patronem medialnym pokazu.26.04.2010 10:55

http://flashfashion.pl/pokazy/pokaz...

Magdalena W.

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku