Aktualności

Półfinał Fashion Designer Awards 2010

obrazek 1 - Półfinał Fashion Designer Awards 2010

obrazek 2 - Półfinał Fashion Designer Awards 2010

24 kwietnia 2010 w Złotych Tarasach w Warszawie odbędzie się półfinał II edycji Konkursu Fashion Designer Awards 2010.Pokazy (otwarte dla publiczności) rozpoczną się o godzinie 17.00, na Placu przy fontannie, na pierwszym piętrze Centrum. Podczas imprezy będzie można obejrzeć pokazy 20 półfinalistów wybranych przez Jury Fashion Designer Awards. Młodzi projektanci zaprezentują kolekcje pret-a-porter inspirowane urbanistycznym dizajnem metropolii świata - bo taki był właśnie temat tegorocznego konkursu.

Jak powiedział jeden z jurorów, projektant Łukasz Jemioł (na zdjęciu obok podczas obrad jury) - Poziom wybranych do Półfinału prac jest bardzo wyrównany, pojawiły się bardzo ciekawe propozycje. Ja wśród projektów szukałem nowych rozwiązań, a także ciekawej szaty graficznej, aby sprawdzić czy dana osoba jest na tyle dojrzałą by zaprezentować spójną kolekcję. Jestem przekonany, że wśród wybranych Półfinalistów znajdują się osoby, które mogą profesjonalnie zająć się projektowaniem mody.-

W tegorocznym jury Konkursu znaleźli się także: Joanna Klimas, Natalia Jaroszewska, Tomasz Ossoliński, Marianna Tomaszko, Marta Ruta, Jaga Hupało, Anna Jurgaś, Mateusz Stankiewicz, Andrzej Foder i Joanna Sokołowska-Pronobis.

W programie Pokazu Półfinałowego również pokazy takiech marek jak: Stefanel, Van Graaf, Esprit, a także pokaz mody w stylu słynnego lokalu Hard Rock Cafe. Stylizacją modelek zajmie się zespół profesjonalistów teamu Jagi Hupało i MAC Cosmetics, pod przewodnictwem Caroliny Pettersson. Na widzów czekają liczne konkursy i atrakcje. Pokaz poprowadzi Klaudia Carlos.

A oto lista półfinalistów Fashion Designer Awards 2010:

1. Bernadeta Mędrak (Warszawa)

2. Aleksandra Bajer (Gliwice)

3. Kamil Będkowski (Sosnowiec)

4. Estera Boiteux Taiber (Paryż)

5. Olga Borys (Otwock)

6. Elcin Cavus (Istambul)

7. Piotr Drzał (Głogów Małopolski)

8. Martyna Grajkowska (Garwolin)

9. Kamila Janiuk (Lublin)

10. Aleksandra Kawałko (Warszawa)

11. Damian Konieczny (Szczecin)

12. Iwona Leliwa-Kopystyńska (Warszawa)

13. Ludomir Lenda (Radom)

14. Katarzyna Ostapowicz (Łódź)

15. Joanna Dominika Ostrowska (Białystok)

16. Łukasz Palczewski (Lublin)

17. Anna Pitchougina (Gdynia)

18. Małgorzata Ryzińska-Komorowska (Warszawa)

19. Adrian Wawrzyniak (Poznań)

20. Alicja Zdebska (Warszawa)

Zdobywca I miejsca w konkursie Fashion Designer Awards 2010 wygra wyjazd na blisko 2 miesięczny staż do Domu Mody Geogesa Hobeiki (na zdjęciu powyżej). W nowoczesnym atelier w Bejrucie będzie miał możliwość poznania technik projektowania pod okiem kreatora i stylisty w jednej osobie. Georges Hobeika w maju przyjedzie do Warszawy na Galę Finałową Fashion Designer Awards, podczas której będzie pełnił rolę przewodniczącego Jury.

Jedną z nagród dla któregoś z młodych projektantów jest również wakacyjny staż w Atelier Natalii Jaroszewskiej.21.04.2010 19:14

http://flashfashion.pl/pokazy/polfi...

Magdalena W.

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku