Aktualności

Rage Age by Czapul - po pokazie

obrazek 1 - Rage Age by Czapul - po pokazie

obrazek 2 - Rage Age by Czapul - po pokazie

Hot Stuff - to nie tylko znany numer, który zabrzmiał podczas najnowszego pokazu Rage Age by Rafał Czapul.
W hali przy ulicy Mińskiej na warszawskiej Pradze organizatorzy imprezy chcieli wyczarować trochę gorących klimatów - była prawdziwa piaszczysta plaża, woda i kolorowe drinki. A na wybiegu zrobiło się gorąco nie tylko z powodu chwytliwych, dyskotekowych numerów, które serwował dj. Zobaczyliśmy radosną, barwną kolekcję na wiosnę i lato 2010.

Jak mawia sam Rafał Czapul - Marka Rage Age jest połączeniem formalnego doświadczenia nabytego w Vistuli z moją rebeliancką, artystyczną przeszłością . Stąd ulubione połączenie projektanta: formalna marynarka z "odjechanymi" jeansami. Tego zestawienia nie zabrakło i tym razem. Przy czym jeansy na lato są nie tylko błękitne, powycierane i postrzępione, ale mają np. długość tuż nad kolano (nota bene tego typu szorty do marynarek proponuje na ten sezon panom również Tomasz Ossoliński w kolekcji ZEKE).

O ile w pierwszej kolekcji Rage Age dominowała czerń, granat i szarości, o tyle na wiosnę i lato mężczyzna według Czapula założy kolorowy t-shirt, koszulę w groszki czy barwne mokasyny (czerwone, niebieskie, brązowe...). Ponownie pojawiła się lubiana przez tego projektanta krata i drobna kratka (na marynarkach, garniturach, koszulach). Marynarki ozdobiono dosyć dużymi i charakterystycznymi srebrnymi guzikami. Smaczku dodają im także podwójne patki przy kieszeniach.

Rebelianci z tej kolekcji wybiorą zapewne klapki "japonki" do garnituru i czarną skórzaną kurtkę. Miłośnicy spokojnej klasyki mają za to piękne płaszcze (choć i tu występuje jeden "od-autorski" smaczek w postaci nieoczekiwanego suwaczka). Dla odważnych - spodnie skrojone w "piramidkę", szersze u góry i zwężane do dołu. Propozycja ciekawa, choć wymagająca dla Klienta... Nie do końca też przekonała nas długość spodni (nad kostkę) - optycznie skraca nogi.

Widać w tej kolekcji radość tworzenia samego projektanta: kolekcja jest bogata, spójna, pieczołowicie wykończona. W finale pokazu Rafał Czapul wyszedł podziękować za zasłużone oklaski. Nie czmychnął szybko za kulisy – jak to ma w zwyczaju większość naszych projektantów - tylko pozostał w świetle reflektorów dłużej, wykonując nawet swój mały "taniec zwycięstwa". I to też nam się podobało - w końcu są to podobno ciuchy, w których można osiągnąć "one million dolar look" :-)

Pokaz odbył się w ramach cyklicznej imprezy magazynu Malemen. Czapula oklaskiwał redaktor naczelny Olivier Janiak (w marynarce Rage Age), oraz m.in. Justyna Steczkowska z mężem Maciejem Myszkowskim, Andrzej Miękus, Rafał Bauer, Marysia Sadowska, Sławek Blaszewski, Mikołaj Komar, Robert Kupisz, Anna Samusionek, Radosław Majdan, Robert Wolański, Agustin Egurrola.09.04.2010 16:40

http://flashfashion.pl/pokazy/rage_...

Magdalena W.

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku