Aktualności

Konkurs Czas Inspiracji rozstrzygnięty!

15 lutego ogłoszono laureatów pierwszej edycji konkursu "Czas Inspiracji" dla stylistów, projektantów i wszystkich entuzjastów mody. Ich zadaniem było stworzenie projektu lub stylizacji, inspirowanych wybranym zegarkiem z kolekcji Timex Women’s Collection.

W kategorii "Profesjonalista" zwyciężył duet Paulina Połoz i Karolina Biadasz - studentki piątego roku łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Projektowanie Ubioru. - Praca w duecie to dla nas wyzwanie, które daje możliwość konfrontacji indywidualnych pomysłów i odnajdywania ich wspólnego mianownika – oto ich motto.

- Innowacja, wolność myślenia, bezpretensjonalność, wyczucie w doborze tkanin, dojrzałość myślenia świadczy o zaangażowaniu w podejściu do mody. Przepiękna temperatura zdjęć i piękna oprawa stylizacyjna. To po prostu moda - tak uzasadnili swój wybór jurorzy: stylista Tomasz Jacyków, projektantka Agnieszka Maciejak, dziennikarz mody Michał Zaczyński, Bartosz Szlązkiewicz w imieniu nieobecnego mediolańskiego projektanta – Giorgio Galli’ego, oraz przedstawicielka organizatora - Anna Borg, Dyrektor Zarządzająca Timex Group Polska.

Paulina Połoz i Karolina Biadasz, Czas Inspiracji, 2009 / 2010 Paulina Połoz i Karolina Biadasz, Czas Inspiracji, 2009 / 2010
Paulina Połoz i Karolina Biadasz, Czas Inspiracji, 2009 / 2010

W kategorii "Amator" jurorzy przyznali dwie nagrody ex aequo: dla Oli Kawałko - za nowatorskie podejście w kreowaniu mody męskiej oraz dla Grzegorza Zielińskiego – w uznaniu jego potencjału w dziedzinie ilustracji modowej.

Tak wybór pierwszej z prac uzasadniło jury: - Brawa za współczesną formę! Wreszcie moda męska i wygrana walka z fakturami. Wart podkreślenia autorski projekt stroju. Autor genialnie rokuje w kontekście profesjonalnego zajęcia się modą.

- Staram się, aby moje projekty były nowatorskie i niepowtarzalne – mówi o swojej twórczości 19.-letnia Ola Kawałko, studentka pierwszego roku Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru.

Ola Kawałko, Czas Inspiracji, 2009 / 2010
Ola Kawałko, Czas Inspiracji, 2009 / 2010

Kolejny laureat nagrody w kategorii "Amator" – 23-letni Grzegorz Zieliński - przyznał, że konkurs "Czas Inspiracji" to jego pierwsza przygoda z projektowaniem strojów. - Przy swoich projektach starałem się w miarę dyskretnie wyciągnąć esencję charakteru poszczególnych modeli zegarków - powiedział.

- Piękna ilustracyjnie forma prezentacji projektów - w dobie głodu dobrej ilustracji modowej na rynku. Świetna inspiracja zegarkiem. Dojrzałość w rysunkowym przekazywaniu myśli - uzasadnili wybór jurorzy.

Grzegorz Zieliński, Czas Inspiracji, 2009 / 2010
Grzegorz Zieliński, Czas Inspiracji, 2009 / 2010

Konkurs "Czas Inspiracji" trwał od grudnia 2009 do stycznia 2010. Zgłoszono do niego 726 prac – 226 w kategorii "Profesjonalista", 500 w kategorii "Amator". Internauci oddali na swoich faworytów blisko 40 000 głosów, zaś liczba komentarzy na konkursowych forach przekroczyła 11 000.

- Cieszymy się, ze konkurs spotkał się z tak dużym zainteresowaniem nie tylko profesjonalnych projektantów, ale także osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z modą. Mamy nadzieję, że przyznane przez jury nagrody i wyróżnienia pozwolą im rozwinąć skrzydła i umożliwią realizację marzeń o projektowaniu – mówi Anna Borg, Dyrektor Zarządzająca Timex Group Polska.

Wszystkie prace można oglądać na stronie www.czasinspiracji.pl. W marcu pojawi się tam film dokumentujący obrady jury i wręczenie nagród. Partnerem konkursu był portal Wizaż.pl

Informacja o Timex

Timex Group projektuje i sprzedaje innowacyjne zegarki oraz biżuterię na całym świecie. Firma, założona w 1854 roku, produkuje oryginalne zegarki już od ponad150 lat. W skład Timex Group wchodzą liczne marki zegarków, takie jak: Timex, Versace, Valentino, Salvatore Ferragamo, Guess, GC, Vincent Berard, Versus, TX, Marc Ecko, Nautica i Opex. Timex Group jest prywatnym przedsiębiorstwem i zatrudnia ponad 5 tysięcy osób na całym świecie.
17.02.2010 23:45

Informacja prasowa

Adam W.

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku