Aktualności

"Bitwa na Pędzle" - relacja z IV edycji konkursu

W piątek (28 czerwca) w klubie Casa de la Musica odbyła się "Bitwa na Pędzle". Ogólnopolski konkurs skierowany do wizażystów i stylistów odbył się już po raz czwarty. Tematem tegorocznej edycji była "Disco Diva", czyli prezentacja gwiazdy estrady beztroskiej dekady pełnej szalonej zabawy z lat 70-tych.

Spośród nadesłanych zgłoszeń jury wybrało projekty dziesięciu uczestniczek, które wzięły udział w bitwie. Wizażystki miały dwie godziny na wykonanie makijażu. W tym czasie w klubie odbył się koncert wrocławskiej wokalistki Olgi Zięby oraz pokaz makijażu airbrush. Po prezentacji pomalowanych i wystylizowanych modelek odbył się pokaz tańca latynoskiego. W trakcie tanecznej przerwy jury miało czas na naradę i podjęcie decyzji kto znajdzie się w finałowej trójce.

Nagrodę główną, maszynę do wykonywania makijażu metodą bezdotykową (airbrush) wygrała Marta Gajda. Drugie miejsce zajęła Barbara Niemczyk a trzecią nagrodę otrzymała Aleksandra Byra. Wszystkie prace nawiązywały do tematyki disco z mocnym akcentem kontrolowanego kiczu. Niestety niektóre uczestniczki zbyt mocno poniosła fantazja i interpretacja tematu okazała się zbyt dużym wyzwaniem a kicz wyrwał się spod kontroli.

Marta Gajda, która została laureatką konkursu bez wątpienia zasłużyła na wygraną. Zarówno stylizacja jak i makijaż zasługują na uwagę, nie tylko pod względem pomysłu i projektu jak również pod względem precyzji i techniki wykonania. Makijaż Marty widocznie wyróżniał się na tle innych, nie był przesadzony a gustownie i z klasą wpisywał się w tematykę konkursu.

Z niemniejszą precyzją makijaż wykonała Barbara Niemczyk, która we włosach modelki umieściła niewielką kulę dyskotekową i podobny motyw przeniosła na brwi.

Aleksandra Byra, charakteryzację i przygotowany przez siebie kostium zaprezentowała na swojej siostrze. Makijaż był znacznie mocniejszy od pozostałych i bardzo kontrastowy. Ilość detali oraz precyzja wykonania bez wątpienia zasłużyła na wyróżnienie.

Nagrodę publiczności otrzymała Klaudia Zięba, której stylizacja była według mnie najmocniejszym atutem. Idealnie wpisujący się w lata 70-te żakiet z szerokimi ramionami i mini w złotym kolorze pięknie korespondowały z makijażem w podobnej tonacji.

"Bitwa na pędzle" to ciekawe wydarzenie umożliwiające uczestniczkom zaprezentowanie swoich umiejętności wizażowych i stylizacyjnych. To również doskonała okazja do interpretacji tematu i rozwijania kreatywności.

Ewa Michalik

PLAKAT-BITWA-NA-PEDZLE uczestnicy konkursu uczestnicy Aleksandra Byra - III msc Aleksandra Byra Barbara Niemczyk - II msc Ewa Grzelakowska - jury goście II msc Klaudia Zięba przy pracy make up1 make up2 make up3 Marta Gajda - I msc Marta Gajda przy pracy Marta Gajda w drodze po nagrodę Marta Gajda obrady jury pokaz tańca latynoskiego prowadzący i jury29.06.2013 13:26

Ewa Michalik

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku