Aktualności

Joanna Hawrot i najnowsza kolekcja

obrazek 1 - Joanna Hawrot i najnowsza kolekcja

obrazek 2 - Joanna Hawrot i najnowsza kolekcja

Kolekcja "Słowa mówią" to stylistyczny powrót do czasów dwudziestolecia międzywojennego.


Projektantka Joanna Hawrot chce zaproponować swoim klientkom sentymentalną podróż w przeszłość. Kolekcja jest stylizowana na lata 20. a jej elementy charakterystyczne to bufy (które powróciły przecież w modzie i w roku 2010!), ręcznie haftowane pasy i monochromatyzm.

Sama projektantka tak tłumaczy inspiracje, które doprowadziły do powstania takiej kolekcji w stylu retro:

- Myślą, z której narodziła się kolekcja było przekonanie, że słowa mówią. Słowa, które komunikują się ze mną chciałam przedstawić w formie obrazów-ubrań. Przygotowując kolekcję szukałam środków do wypowiedzenia komunikatu: Jesteś!...ciszą, namiętnością, spokojem, rozkoszą, prawdą, słowem. Słowa te ubrałam w najbardziej prawdziwe dla mnie formy, jak zawsze stylizowane. Z przeszłości zabrałam ręcznie haftowane pasy, bufy, pantalony. Wraz z nimi starałam się przenieść fragmenty tamtej rzeczywistości, tym razem była to wrażliwość czasów międzywojennych.

Nie dziwi oczywiście fakt, że projektantka tworzy w "artystowskim" Krakowie. Jej kolekcje mają parateatralny charakter, ponieważ specjalizuje się również w kreacjach scenicznych.Modelka: Paulina Skoczeń http://www.fotomody.pl/paulina-skoc...

Fotograf: Krzysztof Hawrot

Wizaż i fryzura: Paulina Kruk14.04.2010 16:48

http://flashfashion.pl/kolekcje/joa...

Magdalena W.

Komentarze

Żeby móc komentować zaloguj się lub zarejestruj konto.

Brak komentarzy - zrób pierwszy krok!

Dołącz do nas na facebooku